Преглед на Арго Казино

Детали за Арго Казино

Арго казино
20 бесплатни врти без депозит
Играј сега

Предности на Арго Казино

  • Мапа на полски јазик
  • Висок поздрав бонус
  • Над 1000 игри
  • Брзи плаќања

Основни информации

име: Арго казино
Адреса www.argocasino.com
софтвер: Microgaming, NetEnt, Betsoft, Gaming Gaming, 1x2Gaming, Genesis Gaming, Quickspin, Yggdrasil Gaming, Rabcat, BGAMING, Igaming2go, Ezugi, Playson, Amatic Industries, Betdigital, Big Time Gaming, Elk Studios, Endorph Игри, Хабанеро, Ainsworth Gaming Technology, Pragmatic Play, Iron Dog Studios, Side City Studios, Spinomenal, Gameva, Thunderkick
Фондација година: 2014
земја: Curacao
Бонус: 20 бесплатни врти без депозит
Минимален депозит: PLN40
Услуги за клиенти: Е-пошта, разговор во живо, телефон
Опции за депозит: EcoPayz, Maestro, MasterCard, Visa Electron, Visa, iDEAL, Swedbank, Moneta, Euteller, QIWI, Bitcoin, WebMoney, Yandex Money, Cubits, Alfa bank, Euteller, MULTIBANCO, Maestro, MasterCard, Neteller, POLi, Paysafe Card Skrill, TrustPay, Visa, Visa Electron, WebMoney, Yandex.Money, iDEAL, Cubits
Опции за повлекување: MasterCard, Neteller, Visa, EcoPayz, QIWI, Skrill, Yandex Money, Cubits
Играчи од Америка: Не
Играј сега: Започнете ја играта

Целосен преглед

Argo Casino нуди пристап до најдобрите производители на игри, на пример: Netent, Yggdrasil, Microgaming, Ezugi, QuickSpin, Blueprint, Habanero, Big Time Gaming, Pragmatic Play и многу други. На ваше располагање има над 1500 слот машини, казино во живо, рулет, блек џек. Малку? Букмејкери и живи облози! 

1. Бонус за добредојде: 100% бонус за добредојде do 600 PLN. Минимален депозит PLN 30
2. Неделна награда: Добијте 15% паричен бонус за нето загуби на депозитите направени во текот на неделата до PLN 1000. 60 минимум PLN.
3. Топол викенд: може да добиете 40% бонус секој викенд до PLN 500 на првиот депозит направен во сабота или недела на 500 PLN. PLN 100 минимум.
4. 30% неделно претоварување: Направете минимален депозит на 100 PLN во текот на неделата (понеделник петок) и уживајте во бонусот 30% до 1000 PLN. 100 минимум PLN.
5. Бонус за ноќна забава: понеделник - петок (00:00 - 05:00 GMT +2) 50% бонус на депозит. Максимална количина 1000 PLN. 120 минимум PLN.
6. ЛОИЛНИ ПОВИТИ ВО АРГОКАСИНО: Колку повеќе ги играте омилените слотови, толку повеќе поени ќе имате “

»Започнете да играте во казиното„ Арго “