Sizzling Hot jest legendą branży mechanicznych gier online – nowi i starsi gracze rozpoznają te nazwy z oryginalnych gier w kasynach offline z całego świata, a teraz mogą doświadczyć wszystkiego, co czyniło z tej gry klasyczną i pełną zaufania grę na przestrzeni lat. Tradycyjne przedstawienie pięciu rolek z pięcioma poziomami płatności spełnia wszelkie oczekiwania, a gracz musi ustawić w jednej linii sąsiadujące symbole na jakimkolwiek z pięciu wygrywających poziomów.sizzling hot deluxe

Stawki są ustalone za pomocą przycisków „BET” i „MAXBET”, elementu, który zdał egzamin na przestrzeni lat. Sizzling Hot była również jedną z pierwszych gier mechanicznych online które wprowadziły przycisk „HELP”, na którym gracz może szybko sprawdzić jaka jest wartość każdej wygranej w zależności od wybranej stawki.

Gra zaczyna się na jeden z dwóch sposobów. Gracze mogą albo nacisnąć przycisk „START” by ręcznie kręcić rolki lub mogą wybrać opcję „AUTO”, by pozwolić maszynie działać samej, aż do chwili anulowania tej opcji lub utraty kredytów.

Innym elementem branży gier mechanicznych online, który został zachowany prawie od początku i został wstępnie wprowadzony do gry Sizzling Hot jest gra w zakłady (Gamble). Przycisk wyświetla się tak często ile gracz ma wystarczająco dużo szczęścia, by kręcić i wygrać i wskazuje fakt, że teraz ma możliwość założenia swojej wygranej w próbie jej podwojenia. Oczywiście, charakterystyka Gamble jest opcjonalna. Wygrana może być żądana przez opcję Gamble kompletnie zignorowana, jeśli gracz wybierze taką opcję. Mimo tego, ci, którzy chcą zaryzykować, mogą przejść dalej i mogą zaryzykować swoją całą wygraną zgadując kolor następnej wyciągniętej karty. Jeśli uda się, dostają oni podwójną wygraną, na którą postawili w drugiej turze. Jeśli się mylą, wygrana zostanie cofnięta. Poprzednio wyciągane karty są zawsze wyświetlane podczas charakterystyki dla referencji, chociaż gracze mają przysługującą im szansę 50/50 by poprawnie zidentyfikować kolor następnie wyciągniętej karty. Zawsze można mieć szybki dostęp do więcej informacji o charakterystyce przez naciśnięcie przycisku “HELP”.